Ustřihněte a ušijte si kus oblohy

Pokud si je chcete připomenout, pořiďte si je například v podobě ložního povlečení nebo hřejivé deky, která vás potěší v zamračeném a deštivém počasí.
Jestliže máte šikovné ruce a k dispozici šicí stroj, stačí vám jen nakoupit tu správnou látku a zbytek už zvládnete samy. Látka hvězdy může mít různý barevný motiv i strukturu.

látka s hvězdami

U lůžkovin se řiďte třemi důležitými kritérii: barvou, vzorem a materiálem.Prioritou je pak kvalita zpracování a také údržba.
Zejména děti taková volba určitě potěší, navíc se budou těšit z měkkého a na dotek velmi příjemného materiálu. Hlavně v zimních měsících budou v postýlce trávit více času a to nejen spaním, ale budete jim tu také číst pohádky a vyprávět příběhy. Tady začíná svoji cestu jejich představivost a otvírá dveře kouzelnému světu fantazie.

Na každodenní používání proto vybírejte kvalitní povlečení příjemné na omak, například flanel, úplet nebo krep.
Samotná barevnost je ryze kreativní záležitostí, která ukazuje vkus každého z nás. Nechte se vést módními trendy, kterým letos kralují zemité odstíny od oranžové, růžové až po hnědou. Nesmí chybět ani zajímavé vzory, třeba vámi oblíbené hvězdy.

Udělejte si přehled i v materiálech
Mezi nejkvalitnější látky rozhodně patří ty s přídavkem stoprocentní česané dlouho vláknité a mercerované bavlny. Mezi její skvělé vlastnosti můžeme zařadit vysokou pevnost, dobrou savost nebo stálost barvy. Navíc potěší všechny alergiky, protože jim nijak neublíží. Z jemných přízí se tkají například bavlněné satény a hustě tkaná plátna a damašky.
V současnosti jsou čím dál více populární i látky s nežehlivou úpravou. Jsou hebké a velmi dobře se udržují, takže ideální volba pro náročnější zákazníky, kteří nechtějí stát dlouho u žehlicího prkna a v mlhavém oparu.
Takže si to zrekapitulujeme, ideální tkanina by měla splňovat několik základních vlastností:

hvězda

o hebká a příjemná na dotek
o nedráždivá
o vhodná pro alergiky

Vždy bychom se měli řídit údaji na štítku, kde je uvedeno, jak takové povlečení nebo další tkaniny udržovat, aby nám vydržely co nejdéle.