Na dovolené relaxujte

Současnost odpočinku příliš nepřeje. Celá západní civilizace je v neustálém stresu a pracovním vytížení. Z toho vznikají nejen duševní potíže, ale také i problémy se zažíváním, případně bolestmi zad. Jakmile se tyto stavy naplno rozjedou, je složité je bez odborné pomoci zastavit. Proto byste měli alespoň občas naprosto vypnout a věnovat se něčemu, co vás baví. I prosté lenošení patří mezi blahodárné odpočinkové aktivity. K tomu slouží nejen víkendy, ale hlavně delší dovolené, kde člověk může nabrat ztracené síly a zlepšit si svůj duševní i fyzický stav.
loďka u ostrova
Ať už vyjedete do Alp, Egypta či budete patrioti a vydáte se někam do Čech, měli byste myslet na to, že tím hlavním důvodem pro dovolenou je odpočinek. Nemusí se samozřejmě jednat pouze o odpočinek pasivní. Naopak. Při sportování nebo horské turistice si také náramně odpočinete a zároveň si vylepšíte i kondici. Fyzická námaha je prospěšná nejen pro svalové struktury, ale rovněž i pro cévy. Navíc se při ní vyplavují do těla endorfiny, což jsou látky, které dokáží razantně zlepšit vaši náladu. A o to tady přeci jde, ne?
letecký pohled na Maledivy
Bez mobilu
Ještě před dvaceti lety, kdy nebyl člověk na dovolené prakticky k zastižení, se dalo relaxovat mnohem snáz. Dnes jsme obklopeni moderními technologiemi, takže je jednoduché kontaktovat kohokoliv kdekoliv. Hlavně mobilní telefony a tablety jsou nebezpečím, které bychom neměli podceňovat. Nejde o to, jestli vyzařují nebo nevyzařují paprsky, které způsobují různé druhy onemocnění, ale spíše o stres, který už jen jejich přítomnost dokáže vyvolat.
slunce za palmami

Pokud jste zvyklí denně v rámci své práce telefon používat, dejte na dobrou radu a na dovolené ho vypněte a pokud možno schovejte. Týden nebo dva bez mobilního telefonu vás určitě nezabije. Svět se nezačne hroutit ani nevypukne žádná katastrofa. Do práce se pak vrátíte mnohem více svěží, než kdybyste měli mobil neustále u sebe i během své dovolené. Hlavním důvodem, proč jezdit na dovolenou, je relaxace.