Muži, poslouchejte své ženy, jen poslouchejte … a nemluvte

Knihy manželů Peasových, které zkoumají rozdíly mezi myšlením žen a mužů, se staly světovým bestsellerem. Jedna taková kniha se jmenuje: „Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.“
Skutečně muži neposlouchají – nás, ženy? Tak o tom by se dalo polemizovat, protože muži právě poslouchají a poslouchají pozorně.  Jen nevědí, že ženy se někdy potřebují jen vypovídat. Ženám zcela postačuje mít pro tuto příležitost vedle sebe pouze posluchače. Zní to možná divně, ale je to tak. Ženy moc dobře vědí, o čem je řeč.
Uveďme si, milý muži, příklad. Tvá žena vypráví, co se dělo dnes v jejím zaměstnání a že nestihla svou práci v termínu, protože …… A co udělá muž? Ihned zapřemýšlí, co jeho žena mohla udělat lépe a jak si měla správně rozvrhnout čas, aby práci včas stihla.
držení ruky
Muž totiž při poslechu ihned analyzuje situaci, on chce své ženě pomáhat. Cítí se jako její ochranitel a nemůže si pomoci. Muž je tak od přírody nastaven. Chránit slabšího, pomáhat. Při stěžování své ženy mu ihned mozek přepne do polohy: POZOR! Co pro ni můžu udělat?! Nejlépe – zasypat ji řešeními proběhlé situace, na kterou si žena právě stěžuje!
Omyl, milý muži. Tvá žena si nestěžuje, ona si jen potřebuje ulevit, trochu „upustit“, potřebuje „jen“ posluchače a nikoliv analyzátora. Pamatuj, že když bude chtít od tebe slyšet radu, sama si o ni řekne!
Pokud chceš, aby ti odečítala přání z tvých rtů, jen ji poslouchej, místy přikyvuj na znamení, že ji vnímáš a slyšíš. Pokud chceš přidat vyšší kalibr, pak použij slova údivu: „Skutečně?“ anebo „Fakt ti to řekla?! To snad není možný!“
žena u muže
A věz, že tvá žena ti bude snášet modré z nebe, protože si v „povídání“ s tebou neskutečně uleví, vyplaví stres a pokud budeš při ní, plníš její přání. A to mít partnera, který ji vyslechne, zbytečně nemluví, sdílí s ní její nepříjemný zážitek. A ve sdílení se svými kamarádkami nikdy nezapomene vyzdvihnout, jakého má úžasného partnera!